Την 3η θέση κατέκτησε ο Γιάννης Κάζηλας στο κύπελλο Ελλάδος του Ξίφους Ασκήσεως

Την 3η θέση κατέκτησε ο Γιάννης Κάζηλας στο κύπελλο Ελλάδος του Ξίφους Ασκήσεως που διεξήχθη τη περασμένη Κυριακή 7 Οκτωβρίου στο κλειστό του 2ου Λυκείου Αγίας Βαρβάρας στο Αιγάλεω.

Ο αθλητής της Αθλητικής Λέσχης Μεσσαράς κατάφερε μετά από ένα όχι καλό ξεκίνημα να περάσει στα νοκ άουτ Και νικώντας τρείς νόκ άουτ αγώνες  να φτάσει στα ημιτελικά όπου νικήθηκε από τον κυπελλούχο Καμπανιάρη Γεώργιο  ( ΑΟΞ ΑΙΓΑΛΑΙΩ ) τον οποίο σημειωτέον είχε νικήσει 5-0 στο πρώτο γύρο  (poul ).

Μια πολύ μεγάλη επιτυχία για τον Μοιριανό αθλητή που τον έφερε στη 3η θέση της πανελλήνιας γενικής κατάταξης.

Στο ίδιο όπλο ο Μανώλης Αυγουστάκης ο οποίος διασταυρώθηκε με το Κάζηλα στους 32 έμεινε στην 21η θέση και ο Αντρέας Πατσιανωτάκης στην 27η.

Στις Νεανίδες η Σφακιανάκη Δήμητρα κάνοντας ένα πολύ καλό πρώτο γύρο  (5 νίκες 1 ήττα ) πέρασε 5η στο κλασμαν κι φυσικά  μπήκε απ ευθείας στην 16αδα αλλά έχασε 15-14 στο  νοκ άουτ από την Σαιτάνη  ( ΠΑΟ )σε ένα αγώνα για γερά νεύρα.

Τελική θέση για την Πομπιάσω  αθλήτρια η 9η.

Για την ιστορία Νικήτρια του 1ου κυπέλλου ήταν η Μέκρα Βασιλική ( ΑΟΞ ΑΙΓΑΛΑΙΩ )

Η Αθλητική Λέσχη Μεσσαράς ευχαριστεί την ANEK LINES & BLUE STAR FERRIES για την ασφαλή και οικονομική μετάβαση της αποστολής στο Πειραιά.

Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές μας καθώς και τον προπονητή Κο Φουστανάκη Δημήτρη  για τις επιτυχίες τους και εύχεται καλή δύναμη για τους επόμενους