Κύπελλο Ελλάδος στο Ξίφος Μονομαχίας της κατηγορίας εφήβων -νεανίδων Ιωάννινα 2018 .

Μοίρες 11/10/2018

Τα ακριτικά Ιωάννινα φιλοξένησαν το περασμένο Σάββατο το κύπελλο Ελλάδος στο Ξίφος Μονομαχίας της κατηγορίας εφήβων -νεανίδων.

Η Αθλητική Λέσχη Μεσσαράς ταξίδεψε από τη μία μεριά της Ελλάδας στην άλλη προκειμένου να συμμετάσχει στους αγώνες με 3 αθλητές και 1 αθλήτρια.

Στους έφηβους ο Χατζηγεωργίου Νίκος μετά από ένα πολύ καλό πρώτο γύρο  (5 νίκες 1 ήττα )πέρασε κατ ευθείαν στους 32 μετά από ένα νικηφόρο νοκ άουτ βρέθηκε στους 16 και εκεί έχασε 15-13 από τον Παπαδιά  (Λ. Ξ. Θεσσαλονίκης )και τελικά κατέλαβε την 10η θέση.

Ο Χρονάκης Δημήτρης αφού πέρασε στον δεύτερο γύρο με 3 νίκες νίκησε το πρώτο νοκ άουτ τον Θωμά  (Λ Ο ΒΑΡΗΣ )με 15-8 Και πέρασε στους 32 .εκεί δεν κατάφερε να περάσει το εμπόδιο του Χατζητύπη όπου εχασε15-7 και κατέλαβε την  27η   θέση

Ο Αντρέας Μπουχαλάκης δεν βρέθηκε στη καλύτερη του μέρα (3 ήττες 5-4 )και με 1 νίκη πέρασε κι αυτός στον δεύτερο γύρο όπου έχασε από τον Τομαρά  (ΕΓΣ)) με 12-11 και έμεινε στην 34η  θέση

Η Χατζηδάκη Αλκυόνη που επέστρεψε μετά από πολύ χρόνο στις πίστες δεν κατάφερε πάρα την 1 νίκη που έκανε να περάσει στον δεύτερο γύρο και κατέλαβε την 43η θέση.

Η Αθλητική Λέσχη Μεσσαράς ευχαριστεί την ANEK LINES & BLUE STAR FERRIES για την ασφαλή και οικονομική μετάβαση της αποστολής στο Πειραιά.

Το Δ.Σ. συγχαίρει τους αθλητές μας καθώς και τον προπονητή Κο Φουστανάκη Δημήτρη  για τις επιτυχίες τους και εύχεται καλή δύναμη για τους επόμενους αγώνες  .